Motywacja zarobkiem

zarobkiW pracy liczy się przede wszystkim zarobek. To on motywuje nas do działania. Oczywiście atmosfera jest także ważna, ale pieniądze to bez wątpienia podstawa. Jedna z teorii zarządzania jednostki ludzkimi mówi, że lepiej aby motywowały pracownika pieniądze niż praca dla satysfakcji, gdyż dzięki temu wykonywana praca będzie lepsza, zwłaszcza w dłuższym okresie czasu.

Człowiek pracujący dla satysfakcji, po pewnym czasie może popaść w marazm, a premie finansowe, lub kary nie będą go napędzać, podczas gdy dla innych będzie to dodatkowy bodziec. Podobnie jest i w pracy administratora baz danych. Jest to praca wymagająca, w której osoba ją wykonująca musi czuć zaangażowanie w nią. J

ednak dobry administrator baz danych, tak samo jak w innych przypadkach, powinien nastawiać się na swój osobisty zysk. Wielu administratorów baz danych decyduje się na pracę na własny rachunek. Otwierają oni jednoosobowe firmy i wynajmują swoje usługi kilku firmom lub instytucjom. W takiej sytuacji zazwyczaj pracują zdalnie, często nawet nie wychodząc z domu. Należy jednak wiedzieć, że podobnie jak w innych zawodach związanych z szeroko rozumianą informatyką, także i tu wymagane jest ciągłe doskonalenie zawodowe. Mówić krótko, należy być na bieżąco z wszelkimi nowościami.

2 komentarze

    1. Z pewnością w zależności od człowieka, motywują różne rzeczy. Choć pieniądze mają ogromną siłę motywacji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *