Informatyczna rodzina

Moja rodzina jest bardzo ciekawym zbiorowiskiem osób, które w mniejszym lub większym stopniu powiązane są  z informatyką i telekomunikacją. Może jedynie dziadkowie nie mają pojęcia o obsłudze komputera, jednak oprócz nich prawie wszyscy w jakiś sposób łączą swoje życie zawodowe lub prywatne z komputerami. Nie każdy może się pochwalić taką „komputerową” rodzinką, dlatego ja, na łamach tej strony, chciałabym opowiedzieć co nieco o swoich najbliższych.

Zdecydowanie najważniejszą osobistością w naszym skomputeryzowanym środowisku jest mój ojciec, który od ponad dwudziestu lat pracuje jako programista w dużej łódzkiej firmie finansowej. Tata kocha komputery, co bezustannie podkreśla i pokazuje swoim zachowaniem. Dzień bez ukochanego laptopa to dla niego dzień stracony.  Ciekawą pracę w branży informatycznej ma też brat ojca, wujek Jurek, który pracuje jako administrator baz danych Łódź. Narzeczona wujka Jurka, ciocia Magda może nie skończyła informatyki, ale w swojej pracy cały czas wykorzystuje komputerowe sprzęty.

Moja mama od dwunastu lat pracuje w szkole podstawowej, gdzie uczy dzieci dwóch przedmiotów: matematyki i informatyki. Chociaż to matematyka jest jej główną pasją, mama nie kryje, że informatyka ma swoje zalety i nie jest takim najgorszym przedmiotem.

Zarówno ja, jak i mój brat Romek jesteśmy na studiach, na Politechnice Łódzkiej, gdzie studiujemy informatykę. Romek jest na trzecim roku, ja dopiero na pierwszym.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.