Kobieta administrator

Wiele osób dziwi się, że ja, taka drobna i mała dziewczyna ukończyłam studia informatyczne i zostałam zatrudniona na stanowisku administratorki baz danych w pewnym płockim przedsiębiorstwie. Tak jakby kobiety nie miały prawa studiować informatyki i pracować na stanowiskach normalnie nie kojarzonych z kobietami! Skoro w dzisiejszych czasach mężczyźni mogą pracować na posadach typowo damskich, to dlaczego kobiety nie mogą zająć ich miejsc na stanowiskach uważanych za męskie?

Może trudno Wam w to uwierzyć, ale na studiach byłam jednym z najlepszych studentów. Nie korzystałam z niczyjej pomocy i sama wszystko osiągnęłam, a moi koledzy często przychodzili do mnie po poradę i pomoc. Na początku każdy patrzył na mnie nieco nieprzychylnie (jak to patrzy się na kobiety na informatyce) jednak z czasem koledzy zrozumieli, że nie jestem typową blondynką o niskiej inteligencji.

Po skończeniu studiów dość szybko udało mi się znaleźć pracę, bo wielu pracodawców chciało wyjść naprzeciw nowym tendencjom i mieć w swojej firmie informatyka-kobietę. Wiadomo, wielu facetów nadal odczuwa pewną solidarność męską, jednak rosnąca liczba pracodawców i prezesów stawia przede wszystkim na wiedzę, a nie jakieś nieaktualne stereotypy i przekonania.

W zatrudniającej mnie firmie nikt nigdy nie powiedział, że nie nadaję się na administratora lub kiepsko radzę sobie w tym zawodzie, administrator baz danych Płock. Myślę, że jestem lubianym i szanowanym członkiem zespołu!

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.