Moje plusy i minusy

Przepracowawszy dziesięć lat w zawodzie administratora baz danych widziałem już tyle różnych rzeczy, że czasem wydaje mi się, że o tym stanowisku pracy wiem niemal wszystko. W zatrudniającej mnie firmie przeżyłem zarówno dobre jak i złe chwile, często miałem ochotę rzucić wszystko i odejść, a jeszcze częściej cieszyłem się z pracy, która dawała (i daje) mi wiele satysfakcji zawodowej. Skoro tyle widziałem i tyle doświadczyłem to na pewno jestem idealnym źródłem informacji na temat zawodu administratora, a przede wszystkim mogę się wypowiedzieć na temat wad i zalet tego zawodu, administrator baz danych Wałbrzych.

Nie wiem czy moje wady i zalety zawodu administratora usatysfakcjonują czytelników, bo może nie spodobać im się moje postrzeganie niektórych spraw, jednak skoro wypowiedzi w Internecie są dla większości internautów anonimowe to nic nie tracę wyrażając swoje zdanie.

I tak, do niezaprzeczalnych zalet zawodu administratora zaliczyłbym fakt, że jest to praca bardzo ciekawa i rozwojowa. Mam bogaty zakres obowiązków, dzięki któremu nigdy się nie nudzę, a w trakcie dziesięciu lat stażu uczestniczyłem w czterech różnych kursach dokształcających, które mogę wpisać sobie w CV. Kolejnym dużym atutem jest na pewno wysokie wynagrodzenie – wynagrodzenie, jakim nie może się pochwalić wielu moich znajomych. Po 10 latach w zawodzie zarabiam 7,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. Całkiem nieźle.

Podstawową i najważniejszą wadą pracy administratora jest jej trudność i nieprzewidywalność. Stres związany z wypełnianiem obowiązków może być naprawdę duży, zwłaszcza, gdy dzieje się coś niedobrego.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.