Na egzamin

Z wielką niecierpliwością odliczam dzisiaj minuty do chwili, gdy będę mogła spakować swojego laptopa służbowego, zebrać wszystkie rzeczy do torby i wyjść z firmy, dla której pracuję na stanowisku administratorki baz danych. Podejrzewam, że jestem jedną z niewielu kobiet, którym udało się otrzymać pracę w dziale IT na terenie Bielska-Białej, dlatego czuję się wyjątkowa i wyróżniona. Trudno się nie czuć, gdy otaczają cię sami mężczyźni, a ty jesteś niczym rodzynek w cieście.

Uwielbiam swoją pracę i bardzo lubię to, co robię, co nie oznacza, że wraz z otrzymaniem posady administratorki przestałam się starać o coś więcej, administrator baz danych Bielsko-Biała. Mój dzisiejszy pośpiech i podenerwowanie wynika właśnie z faktu, że po południu mam bardzo ważny egzamin z kursu, na który zapisałam się kilka miesięcy temu w ramach chęci nauczenia się czegoś nowego. Kurs odbywał się normalnie w weekendy, ale egzamin został ustalony na środek tygodnia. Nie wiem dlaczego tak zrobiono, ale z jednej strony bardzo się z tego cieszę – kolejny weekend nie będzie weekendem stresu przed egzaminem, a dwoma dniami odpoczynku od pracy i relaksu po szkoleniu.

Do egzaminu uczyłam się dużo i bardzo sumiennie, dlatego mam nadzieję, że wszystko pójdzie mi tak, jak sobie zaplanowałam. Chcę zdać ten egzamin, dostać potwierdzenie zdobycia kwalifikacji i mieć kolejny ważny element w CV. Kto wie, może kiedyś zrezygnuję z pracy administratorki i wtedy wszystkie kursy będą moją kartą przetargową.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.