Ostatni etap

Ostatni etap

Jutro o 14.30 jestem umówiony na trzeci, ostatni etap rozmów kwalifikacyjnych na stanowisko administratora baz danych w poznańskiej placówce pewnego banku. Nie będę ukrywał swojego stresu związanego z rekrutacją, bo chyba każdy wie, że awans na tak zaawansowany etap rekrutacji wiąże się z ogromnym zdenerwowaniem podsycanym dużymi możliwościami angażu. Poprzednie dwa etapy wspominam bardzo sympatycznie i miło, bo obydwie rozmowy upłynęły w bezstresowej atmosferze. Członkowie komisji starali się odstresować uczestników rekrutacji, by jak najlepiej poznać ich predyspozycje i umiejętności.

Do ostatniego etapu zakwalifikowane zostały jedynie trzy osoby, w tym ja. Oznacza to, że na wstępie mam 33,33% szans na otrzymanie propozycji pracy i moim zadaniem jest zwiększyć te szanse do pełnego 100%.

Na rozmowie muszę się zaprezentować najlepiej jak potrafię, co oznacza solidne przygotowanie do spotkania. Nie wiem na czym będzie ono konkretnie polegało, ale mam zamiar powtórzyć sobie wszystko co wiem o Oracle i o językach programowania, które znam. Wątpię, żeby rozmowa polegała na jakimś teście informatycznym, bo taki test przeprowadzony był na pierwszej rozmowie. Pewnie tym razem spotkam się z jakimś ważnym dyrektorem i to przed nim będę musiał odegrać najlepszego kandydata z możliwych, administrator baz danych Poznań. Do tej pory nie było mi dane poznać prezesa placówki, więc może to on będzie przewodniczącym komisji na tym spotkaniu?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.