Po pracę do Internetu

Lata doświadczenia i praktyki nauczyły mnie, że najlepszym źródłem ofert pracy jest jednak Internet. W swoim życiu próbowałem już kilku różnych sposobów na znalezienie pracodawcy, jednak za każdym razem wracam do sprawdzonego przeglądania portali internetowych.

Po skończeniu studiów informatycznych na początku postanowiłem popytać znajomych i rodziny czy nie słyszeli o ofercie pracy dla informatyków. Stwierdziłem, że zdobycie pracy z polecenia może mi zaoszczędzić wielu nerwów i stresów, jednak nie dane mi było wykorzystać swoich znajomości. W tak zwanym międzyczasie zająłem się przeglądaniem ofert pracy zamieszczanych w gazetach, jednak nie było wśród nich nic dla ludzi z moim wykształceniem. Gazety oferują zazwyczaj pracę osobom bez wykształcenia wyższego, chcącym pracować fizycznie za marne pieniądze. Ja tego nie chciałem.

Po gazetach przyszedł czas na odwiedziny w tarnowskim urzędzie pracy, jednak okazało się, że interesujące mnie oferty dostępne są jedynie dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Ja taki nie byłem.

W końcu, wyczerpawszy wszystkie inne możliwości udałem się po pomoc do wujaszka Google, który natychmiast podał mi wiele adresów stron publikujących oferty pracy. To dzięki nim udało mi się zatrudnić jako administrator baz danych Tarnów.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.