Wada kręgosłupa

Przez ciągłe, długotrwałe przesiadywanie przed komputerem na niewygodnym fotelu biurowym nabawiłem się poważnych problemów z kręgosłupem. Nie wiedziałem, że zmiany w obrębie pleców są tak duże, dopóki nie poszedłem do lekarza i nie zostałem skierowany na prześwietlenie. Gdy lekarz zobaczył poziom skrzywienia mojego kręgosłupa, od razu wysłał mnie na rehabilitację i zalecił zmianę trybu pracy.

No ale jak ja mam zmienić tryb pracy, skoro od kilkunastu lat pracuję przed komputerem, obecnie na stanowisku administratora baz danych, administrator baz danych Zielona Góra. Nie mogę przecież ot tak, z dnia na dzień zrezygnować z pracy, bo gdziekolwiek indziej nie pójdę do pracy, tam również będę musiał pracować przy komputerze. Jestem informatykiem, a informatycy siedzą przy biurkach na fotelach i robią swoją pracę.

Można powiedzieć, że moja wada kręgosłupa jest po części winą pracodawcy. To on nie zapewnił mi odpowiednich warunków pracy (czyli odpowiedniego krzesła biurowego) i to przez niego mam tak duże skrzywienie. Myślę, że najlepszą opcją będzie spotkanie z prezesem, pokazanie mu moich wyników i poproszenie o zakup nowego, ergonomicznego fotela. Jeśli się nie zgodzi to mam dwie możliwości – albo zostać w pracy i dalej pogłębiać wadę kręgosłupa albo odejść z firmy. W sumie, gdyby się dokładniej zastanowić to mam jeszcze jedną opcję – zawsze mogę pozwać pracodawcę o niezapewnienie odpowiednich warunków pracy i otrzymać od niego odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.