Zła ocena

Wiele osób uważa mnie za człowieka zamkniętego w sobie i ogromnego samotnika, który nie potrafi, a nawet nie chce zintegrować się ze światem zewnętrznym, który go otacza. Opinie ludzi, którzy zupełnie mnie nie znają i oceniają jedynie po pozorach jest bolesne, jednakże nie mam zamiaru zbyt długo przejmować się zdaniem tych, na których zupełnie mi nie zależy. Ja dobrze wiem kim jestem i jaki jestem, a to najważniejsze.

Z chęcią znalazłbym sobie grupę przyjaciół, z którymi mógłbym spędzać wieczory i dyskutować o różnych sprawach, nie tylko o informatyce czy programowaniu. Z chęcią otoczyłbym się ludźmi o różnorodnych zainteresowaniach, od których wiele mógłbym się nauczyć. Niestety, okazywanie sympatii i zdobywanie nowych znajomych idzie mi bardzo powoli, mimo moich najszczerszych chęci. Zanim więc uda mi się okazać, że kogoś polubiłem, ten ktoś zdąży już wyrobić sobie o mnie jako takie zdanie i uznać mnie za odludka. To, co dla mnie jest spokojnym nawiązywaniem nici przyjaźni dla innych jest praktycznie niezauważalne, bo w dzisiejszych czasach ludzie przyzwyczajeni są do szybkich decyzji i szybkich deklaracji.

Szkoda, że poza pracą w zawodzie administratora baz danych nie mam żadnej radości w życiu, bo żyjąc samotnie od wielu lat nic mnie już nie cieszy, administrator baz danych Słupsk. Niedawno siostra zasugerowała mi, żeby przyjaciół poszukał sobie w Internecie. Może jest to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.