Monotonia pracy

Zaczynając pracę zwykle jest się pełnym optymizmu. Wydaje się człowiekowi iż administrator baz danych to praca różnorodna, pełna możliwości rozwoju. Niestety można się mylić i przekonać o błędzie stosunkowo szybko. Zdarza się, że znajomi opowiadają nam rozmaite rzeczy, o tym by trzeba poczekać, aby się wdrożyć by poczuć klimat pracy.

Niestety jeśli po półtorej roku nic się nie zmienia a profesja nudzi, monotonia wykonywanych czynności przyprawia o depresję należy przemyśleć zmianę pracy, zawodu. Można starać się być kreatywnym, coś zmieniać, tworzyć, tymczasem gdy godzinami się siedzi przed monitorem komputera i codziennie wykonuje te same ruchy traci się chęć do życia i pracy zarazem.

Gdy nie jest to nasze marzenie warto pomyśleć i rozważyć zatrudnienie w innej firmie, przekwalifikowanie się, gdyż administrowanie bazami danych może nam nie być pisane. To trzeba kochać, aby być zadowolonym w pracy z administracją danymi. Pomimo iż praca wydaje się ważna, odpowiedzialna to jednak nie dla wszystkich w równym stopniu. Teoria wydaje się w szkole bardzo pociągająca, fascynująca, praktyka przygniata  monotonią. Może to kwestia danej firmy? Mimo to środowisko internetowe administratorów nie napawa optymizmem w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.