Praca w dziale informatycznym

Praca w dziale informatyki to nie tylko praca jako programista czy serwisant komputerów, ale również w wielu specjalizacjach takich jak administracja danymi. Utrzymanie sprawności systemu i dostępu do danych to istotny element w działalności każdego przedsiębiorcy. Utrata danych klienta, danych sprzedaży, a co gorsza danych finansowych jest niedopuszczalna w szanującej się firmie.

Niewielkie firmy zwykle radzą sobie bez wyodrębnionego stanowiska administratora, jednak w większych przedsiębiorstwach jest to niemożliwe. Administrowanie danymi to od pewnego czasu priorytet dla firmy. Po pierwsze dane zgromadzone na dyskach komputerowych w firmie są istotne z punktu widzenia działania firmy ale też ze względu na ich konieczność ochrony przed niepowołanym ich wykorzystaniem. W dużej mierze są to dane osobowe objęte ochroną RODO, co za tym idzie administrator baz danych ma sporą odpowiedzialność za nie.

Opracowywanie standardów bezpieczeństwa, poprawa w zakresie ochrony dostępu i kwalifikacji poszczególnych pracowników do dostępu w wybranym zakresie danych to podstawowe zadania jakie wykonuje administrator w swej codziennej pracy.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.