Administracja zlecona

Niekoniecznie firmy zatrudniają administratora danych, czasem a nawet coraz częściej administrator baz danych to osoba z zewnątrz, której zleca się prace związane z utrzymaniem i ochroną danych. To znacznie tańsze rozwiązanie dla przedsiębiorców. Ponadto to nisza rynkowa którą warto wykorzystać na otwarcie i prowadzenie wyspecjalizowanej w tej dziedzinie działalności gospodarczej przez wykwalifikowanych administratorów danych.

Prace zlecone mają główną zaletę w postaci możliwości łączenia zatrudnienia u kilku pracodawców a raczej wykonywania usług zleconych dla wielu partnerów, klientów. W ten sposób jako administrator baz danych można stać się również samodzielnym przedsiębiorcą. Jeśli nie ma się tyle odwagi to zawsze można podjąć współpracę z firmą informatyczną oferującą na rynku kompleksową obsługę IT dla firm. Zwykle właśnie takie firmy zatrudniają zespół administratorów baz danych, administratorów sieci itp. fachowców.

Wybierając tę profesję należy dokładnie przemyśleć swoją ścieżkę zatrudnienia i kariery mając świadomość wielu możliwości pracy.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.