Działalność gospodarcza, czyli bycie własnym szefem

Wielu osobom podoba się pomysł bycia własnym szefem, jednak to rozwiązanie ma szereg plusów i minusów. Szybko może się znudzić, ponieważ wymaga od nas ogromnej samodyscypliny i doskonałej organizacji czasu pracy. Jako administrator baz danych musisz też wziąć pod uwagę fakt zadbania o klienta. Aby utrzymać ciągłość zleceń i zarazem własnej firmy, nie wystarczy wykonywać obowiązków administratora, ale również handlowca.

O zamówienia należy zabiegać, dlatego bycie własnym szefem to także bycie osobą zarządzającą, planującą, budżetująca, promującą itd. Ilość obowiązków może być przytłaczająca, jednocześnie nie da się czegoś pominąć, gdyż wówczas wszystko zaczyna się sypać. Dlatego też takie rozwiązanie nie zawsze jest właściwe.

W branży informatycznej pracują specyficzne umysły, którym trudno jest dbać o relacje międzyludzkie i odnaleźć się w sprzedaży. To umysły ścisłe i analityczne. Jeśli mamy możliwość podjęcia kooperacji, współpracy z firmami specjalizującymi się w branży IT w szerszym zakresie niżeli bazy danych, to warto z tego skorzystać, przerzucając część odpowiedzialności na swego kooperatora, kosztem utraty części zysków ze świadczenia usługi przez pośrednika.

One thought on “Działalność gospodarcza, czyli bycie własnym szefem
  1. Rafi

    Bycie dla siebie szefem jest super sprawą, ale też i ogromnym obowiązkiem

    25 listopada 2020 Reply

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.