Zarobki w zawodzie administratora baz danych kształtują się bardzo różnie w zależności od tego gdzie dana osoba pracuje, jakie ma doświadczenie zawodowe i kwalifikacje oraz jaką politykę finansową prowadzi zatrudniająca go firma. To oczywiste, że administratorzy nie zarabiają tyle samo w różnych firmach, a wysokość ich miesięcznych pensji różni się znacząco.

24Jak podają statystki, administrator baz danych jest w stanie zarobić od 3,5 do nawet 8 tysięcy złotych miesięcznie, jednak nie każdemu przedstawicielowi tego zawodu jest dane kiedykolwiek dosięgnąć tego górnego pułapu. Najlepiej opłacani są administratorzy z długoletnim stażem pracy i bogatą praktyką zawodową. Wykształcenie wyższe informatyczne w tym zawodzie jest już niezbędnym minimum, dlatego o nim nawet nie wspominam. Na zwiększenie pensji wpływają również posiadane kwalifikacje, odbyte kursy i studia podyplomowe. W kwestii finansów nie bez znaczenia pozostaje również kwestia lokalizacji firmy i jej wielkości. I tak, administrator baz danych Toruń na pewno zarobi więcej niż osoba zajmująca to samo stanowisko pracy w małej miejscowości. Z kolei, zarobki administratorów w Toruniu mogą być dużo niższe od pensji administratorów w Warszawie.

Duże, międzynarodowe firmy o ugruntowanej pozycji w polskiej gospodarce z reguły oferują swym pracownikom więcej, niż niewielkie przedsiębiorstwa, które dopiero się rozkręcają. Oznacza to, że młodzi ludzie powinni celować przede wszystkim w stanowiska oferowane przez duże korporacje.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.